Kırıkkale Üniversitesi Hazırlık Birimi Öğrenci Bilgi Sistemi

Kırıkkale Üniversitesi Hazırlık Birimi Öğrenci Bilgi SistemiKırıkkale Üniversitesi Hazırlık Birimi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş için Tıklayınız


İletişim Bilgileri

Adres:

Yabancı Diller Yüksekokulu (Güzel Sanatlar Fakültesi Binası)
Kırıkkale Üniversitesi
Ankara Yolu 7. Km
PK: 71450
Yahşihan / Kırıkkale / TÜRKİYETelefon:
Sabit: +90 (318) 357 28 23
Fax: +90 (318) 357 28 24


Kırıkkale Üniversitesi Ana Sayfa Girişi için Tıklayınız

Kırıkkale Üniversitesi Öğrenci İşleri Giriş için Tıklayınız


Yabancı Dil Hazırlık Birimi...

Hazırlık programında, hazırlık okumakla mükellef olup lisans programlarına başlayan, ancak bölümlerindeki akademik çalışmaları takip edecek düzeyde yabancı dil (İngilizce, Fransızca, Arapça) bilmeyen öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeye yönelik bir program uygulanır.

Üniversitemizin Hazırlık programı uygulayan lisans programlarına kabul edilen öğrenciler, akademik yılın başında üniversitemiz tarafından uygulanan Yabancı Dil Yeterlik sınavına girerler. Bu sınavda ya da eşdeğerliliği Senatomuz tarafından kabul edilen ulusal veya uluslararası sınavlarda önceden belirlenmiş puanları almış olan öğrenciler doğrudan birinci sınıf eğitimine başlarlar.

Yabancı Dil Hazırlık programları A ve B kuru olmak üzere iki akademik dönem boyunca sürdürülür. B kurunu başarıyla tamamlayan öğrenciler ilgili bölümlerine geçerek birinci sınıf eğitimlerine başlarlar.


Modern Diller Birimi...

Önlisans ve lisans programlarında, İngilizce'nin akademik ortamlarda daha etkili kullanımını sağlamak amacıyla verilen zorunlu İngilizce dersleri Modern Diller Bölümü tarafından verilir. Talep edilmesi durumunda ise ilgili İngilizce dersi yerine öğrencilerimiz, eşdeğer bir program uygulanan Almanca veya Fransızca derslerini de görebilmektedir. Bu dillerin eğitimi ve koordinasyonu da bölümümüz tarafından sağlanmaktadır.

Kırıkkale Üniversitesi