Archive

Nisan 18th, 2019

AÖL (Açık Öğretim Lisesi) Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Lise öğrenimini dışarıdan bitirmek isteyen öğrenciler yayınlanan sınav takvimi doğrultusunda AÖL sınavlarına katılıyorlar. Her yıl belirlenen takvim ile 18 yaş altı için 2, 18 yaş üstü için 3 dönem uygulanan açıköğretim lisesi 2. dönem sonu sınavı 6-7 Nisan 2019 tarihinde yapıldı. Ardından gözler AÖL ve MAÖL açık lise sınavlarının sonuçlarının açıklanmasına çevrildi.

MEB tarafından 6 Nisan - 7 Nisan tarihlerinde yapılan AÖL sınav sonuçları yine bir süre sonra MEB ve AÖL tarafından açıklanacak. Açık Öğretim Lisesi birinci dönem sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Açık Öğretim Lisesi'nin sitesinden yayınlanacak.

Haziran 21st, 2015

E Okul Öğrenci Diploma Not Öğrenme Girişi

E Okul Öğrenci Diploma Not Öğrenme Giriş için Tıklayınız

Diploma notunuzu E Okul-Öğrenci Girişi ile sisteme girerek öğrenebilirsiniz. e-okul sistemi okulların kapanmasıyla biraz rahatlarken LYS, TEOG ve PSYB sınavı sonrası yine öğrencilerin en çok ziyaret ettiği siteler arasında... e-okul'a öğrencinin T.C. kimlik numarası ve öğrencinin okul numarasını girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde öğrencinin okul ile ilgili bütün bilgileri bulunmaktadır.

Haziran 20th

ÖSYM Giriş Yerleri 2017 KPSS Tıkla Öğren!

ÖSYM Giriş Yerleri 2015 KPSS Öğrenmek için Tıklayınız

ÖSYM KPSS giriş yerleri açıklandı mı,ÖSYM KPSS giriş yerleri ne zaman,ÖSYM KPSS giriş yerleri ne zaman açıklanacak 2015,ÖSYM KPSS giriş yerleri belgesi yayınlandı mı,ÖSYM KPSS giriş yerleri belli oldu mu,ÖSYM KPSS giriş yerleri öğrenmek için tıklayınız...

KPSS sınavı kapsamında onbinlerce öğretmen adayı A Grubu ve öğretmenlik alan sınavına girecek bireyler için KPSS sınava giriş yerleri ve ÖABT sınav giriş belgesi hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık.

ÖSYM Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi Giriş

ÖSYM Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi - Sisteme Giriş için Tıklayınız

ÖSYM Kamu Kurumları İşlemleri Sistemi Giriş için yukarıda vermiş olduğumuz link ya da ekrana tıklayınız.

İhtiyaç duyulması halinde ÖSYM Çağrı Merkezini (444 67 96) arayınız.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız

*** ÖSYMYönetim İşlemleri Sistemi Giriş için Buraya Tıklayınız

Haziran 18th

ÖSYM Başvuru Merkezi İşlemleri Sistemi Giriş

ÖSYM Başvuru Merkezi İşlemleri Sistemi - Sisteme Giriş için Tıklayınız

Aday İşlemleri Sistemi'ne ulaşmak için lütfen http://ais.osym.gov.tr adresine tıklayınız.

Başvuru Merkezi İşlemleri Sistemi uygulaması için lütfen http://bmis.osym.gov.tr adresine tıklayınız.

İhtiyaç duyulması halinde ÖSYM Çağrı Merkezini (444 67 96) arayınız.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız

ÖSYM LYS Giriş Şartları Nelerdir?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında Merkezimiz tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru yapabileceklerdir.

Bunun yanında YGS sınаv sonuçlarından 140-179 puan arası alan öğrenciler 2 yıllık açık öğretim fakültesi yada ön lisans programlarından birisini tercih edebilecektir.

LYS puanı nedir?

Bir öğrencinin Lisans Yerleştirme Sınavında yapmış olduğu netler kullanılarak değişik türlerde hesaplanan puandır.

LYS puanı nasıl hesaplanır?

LYS Puanı özel formüller ve 2013 yılında uygulanan LYS`deki istatistiksel veriler kullanılarak hesaplanmaktadır.

ÖSYM Giriş LYS Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında Merkezimiz tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru yapabileceklerdir.

LYS’lere girme hakkı kazanan adaylardan, LYS’lere başvuru yapmak isteyenlerin, Nisan ayında LYS başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru süresi uzatılmayacaktır.

ÖSYM Giriş LYS Başvurusu Yapmak için Tıklayınız

ÖSYM LYS Başvuru Bilgileri için Tıklayınız

ÖSYM Görevli İşlemleri Girişi

ÖSYM Görevli İşlemleri Girişi Yapmak için Tıklayınız

ÖSYM sınav görevli girişi nasıl yapılır? ÖSYM Görevli İşlemleri Girişi http://gis.osym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Sınav görevini onaylamasına rağmen, iptal etmek isteyen görevli, geçerli mazeretini
Sınav Koordinatörlüklerine bildirerek bu görevini iptal edebilir.Bu işlemler çerçevesinde sınavda görev almak isteyen tüm görevlilerin, ÖSYM’nin internet sayfasında açıklanmış olan sınava ait Başvuru Tarihleri ve Sınav Tarihi arasında kalan süreçte GİS sistemini takip etmeleri gerekmektedir. Tercih işlemleri aday büyüklüğüne bağlı olarak sınavdan yaklaşık 15 ile 30 gün önce başlamaktadır.

ÖSYM Diploma Puanı Girişi

2015-YGS/LYS yerleştirme puanlarının hesaplanmasında ve sınavsız geçişle yerleştirme işlemlerinde kullanılacak olan Ortaöğretim Başarı Puanını (OBP) oluşturan diploma notları ve eğitim bilgileri, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile yapılan çalışmalar neticesinde Merkezimiz tarafından MEB e-Okul sisteminden 13 Haziran 2015 tarihinde alınarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydedilmiştir. Diploma notunun yanı sıra okul birinciliği bilgisi de MEB e-Okul sisteminden alınacaktır. Bu sisteme KKTC Okulları dâhil değildir.

ÖSYM Diploma Puanı Girişi için Tıklayınız

E Okul Diploma Bilgileri Sorgulamak için Tıklayınız

ÖSYM Üniversite Giriş Puanları 2017

ÖSYM Giriş Puanları 2015 Öğrenmek için Tıklayınız

2014-ÖSYS kapsamında üniversiteye girişte, bölümlerin kaç puanla öğrenci aldığı ve başarı sıraları açıklandı.

ÖSYM, 2014-ÖSYS kapsamında yapılan üniversite sınavları sonuçlarına göre, bölümlerin kaç puanla öğrenci aldığını açıkladı. ‘2014 – ÖSYS Yükseköğretim Programlarının Merkezi Yerleştirmedeki En Küçük ve En Büyük Puanları’ kitabından ayrıca, bölümlere hangi başarı sırasındaki öğrencinin yerleştiği bilgileri de yer aldı.

2015-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler için Tıklayınız

ÖSYM Giriş YGS Sonuçları Öğrenme

ÖSYM Giriş YGS sonuçlarını; https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. ÖSYM-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÖSYM Giriş YGS Sonuçları Sorgulamak için Tıklayınız

Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacaktır. Adaylar, soru kitapçıkları, cevap kağıtları ve cevap anahtarlarına, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

Sonuçların milletimize, adaylara ve ailelerine hayırlı olmasını diliyoruz. Sınava giren adaylarımızın her birisine geçmiş olsun diyor ve LYS'ye katılacak tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.

Haziran 18th

ÖSYM Giriş Yerleri Sorgulamak için Tıkla

ÖSYM giriş yerleri ne zaman açıklanacak,ÖSYM giriş yerleri belli oldu mu? ÖSYM giriş sınavına başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

ÖSYM Giriş Yerleri Belgesi Sorgulamak için Tıklayınız

ÖSYM Giriş Kartlı Ödeme Sistemi Giriş

ÖSYM sınav ödemesi internetten nasıl yapılır? Adayların Sınav Ücretlerini Kredi Kartı ile Ödemeleri sağlanmaktadır.

ÖSYM tarafından, adayların sınav ücretlerini ödemelerinde kolaylık sağlamak üzere yeni bir uygulama hayata geçirilecektir. Sınava başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan “ÖDEMELER” alanından banka şubelerine gitmeden ödeyebileceklerdir.

Ödeme sistemi tüm güvenlik önlemleri alınarak uygulamaya konulmuştur. Adaylar bu sistem üzerinde güvenli bir şekilde sınav ücretlerini ödeyebilirler. İlgili sınav kılavuzunda belirtildiği gibi, adaylar sınav ücretini ödedikten sonra başvuru işlemlerini bir başvuru merkezi aracılığıyla veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapmalıdırlar.

ÖSYM Giriş Puanı Öğrenmek için Tıklayın!

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, ÖSYM Puanlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

ÖSYM Giriş Puanı Öğrenmek için Buraya Tıklayınız

ÖSYM Giriş Sonuçları Tıkla Öğren

ÖSYM sonuç öğrenci girişi nasıl yapılıyor? Adaylar ÖSYM giriş sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.Ayrıca ÖSYM sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecektir.

ÖSYM Sonuç Öğrenci Girişi için Tıklayınız

Sınava giren adayların cevap kâğıtları daha sonra erişimlerine açılacaktır. Adaylar, soru kitapçıkları, cevap kâğıtları ve cevap anahtarlarına, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

Son yorumlar