İstanbul Gelişim Üniversitesi Obis Giriş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Obis Giriş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğrenci Girişi için tıklayın


Adres - İletişim

REKTÖRLÜK
Adres:
Telefon:
Faks:
E-posta:
Cihangir mah. Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL
0212 422 70 00
0212 422 74 01
bilgi@gelisim.edu.tr


Öğrenci
Akademik Takvim
Öğrenciler
Yönetmelik ve Yönergeler
Engelli Öğrenci Birimi
Form ve Belgeler
Öğrenciler
Başvuru - Kayıt - Kabul
Dikey Geçiş
Kayıt İçin Gerekli Evraklar
Ücretlendirme
Yatay Geçiş

Yukarı Proğramlarla Alakalı İşlem Yapmak için Tıklayınız


Başvuru - Kayıt - Kabul

Değerli adaylar, programlarımıza aşağıda detayları verildiği üzere, sınavsız geçiş, merkezi yerleştirme, ek kontenjan ve yatay geçiş yoluyla kayıt yaptırabilirsiniz.

Sınavsız Geçiş

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans programlarına sınavsız geçiş maddesinde açıklanan esaslara göre; meslek yüksekokulu önlisans programlarına başvuran adaylar sınavsız yerleşebilirler. Bunların dışındaki tüm yükseköğretim ve üniversite programlarını kazanmak isteyen adaylar YGS ‘ye girmek zorundadırlar.

Merkezi Yerleştirme

ÖSYM tarafından yapılan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) sonucunda Gelişim Meslek Yüksekokulu’ nun ya da Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ nin herhangi bir programını tercih edip yerleşen öğrenciler okulumuza kayıt hakkı kazanırlar.

ÖSYM tarafından yapılan YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sonucunda Gelişim Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi ya da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ nin herhangi bir programını tercih edip yerleşen öğrenciler okulumuza kayıt hakkı kazanırlar.

Ek Kontenjan

ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sonrasında, yüksek öğretim kurumlarında boş kalan kontenjanlara, (AÖF'nin kontenjansız programları dışında) ÖSYM tarafından herhangi bir yüksek öğretim kurumuna yerleştirilmemiş olan adaylardan okulumuza başvurmak isteyenlerin, ÖSYM tarafından ilan edilecek olan tarihlerde yapacakları tercihlerde Gelişim Üniversitesi’ ne yer vermeleri gerekmektedir. ÖSYM tarafından okulumuza yerleştirilen öğrenciler kayıt hakkı kazanırlar.

Yatay Geçiş

İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu’na yapılacak yatay geçişler “Yükseköğretim Kurumları Arasında Önlisans Düzeyinde Yatay Geçiş Esaslarına ilişkin Yönetmelik” Hükümlerine göre yürütülür. Diğer Meslek Yüksekokullarından okulumuza yapılacak yatay geçiş ve kabul işlemleri “Meslek Yüksekokul Kurulu” kararı ile yapılır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi’ ne yapılacak yatay geçişler “Yükseköğretim Kurumları Arasında Lisans Düzeyinde Yatay Geçiş Esaslarına ilişkin Yönetmelik” Hükümlerine göre yürütülür. Diğer Üniversitelerden okulumuza yapılacak yatay geçiş ve kabul işlemleri “Gelişim Üniversitesi Kurulu” kararı ile yapılır.