ÖSYM Giriş YGS Sonuçları Öğrenme

ÖSYM Giriş YGS Sonuçları ÖğrenmeÖSYM Giriş YGS sonuçlarını; https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. ÖSYM-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÖSYM Giriş YGS Sonuçları Sorgulamak için Tıklayınız

Sınava giren adayların cevap kağıtları daha sonra erişimlerine açılacaktır. Adaylar, soru kitapçıkları, cevap kağıtları ve cevap anahtarlarına, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

Sonuçların milletimize, adaylara ve ailelerine hayırlı olmasını diliyoruz. Sınava giren adaylarımızın her birisine geçmiş olsun diyor ve LYS'ye katılacak tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.


ÖSYM-YGS'de sorulan soruların (160 soru) alanlar gözetilerek rastgele seçilen % 20'si (32 soru) sınav tamamlandıktan hemen sonra hiçbir telif bedeli talep edilmeksizin ÖSYM'nin İnternet sitesinden kamuoyunun ve ilgililerin erişimine açılmıştır. Ayrıca bilgi edinme amaçlı olarak, ÖSYM-YGS'de ve YGS'de sorulan soruların tamamı, sınava giren adayların cevap kağıdı görüntüleri ve cevap anahtarları ile birlikte, sınav sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra ve 10 gün süreyle, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (https://ais.osym.gov.tr) üzerinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile erişimine açılacaktır. % 80 oranındaki bu kısma ait telif hakları bedelli ya da bedelsiz olarak hiç bir kişi veya kuruluşa devredilmeyecek ve bu soruların kişisel ya da toplu her türden paylaşımı (basımı, yayımı, dağıtımı) yasak olacak, paylaşanlar hakkında 5846 sayılı Kanun kapsamında yasal yollara başvurulacaktır."