ÖSYM Giriş Şifremi Unuttum! Nasıl Öğrenebilirim?

ÖSYM Giriş Şifremi Unuttum! Nasıl Öğrenebilirim?ÖSYM Giriş Şifre İşlemleri için Buraya Tıklayınız

ÖSYM giriş şifresi unuttum! Ne yapmalıyım? ÖSYM sınavlarına giriş için gerekli olan, Aday şifrelerini (İnternet erişim şifresini) kaybeden veya unutan adaylar, yeni şifrelerini aşağıda belirtilen şekilde edinebilirler:

ÖSYM sınav adayları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresli İnternet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen İnternet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri, burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.

Sorulara doğru cevap veremediği için İnternet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya YGS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapan yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine geçerli nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, 5,00 TL ücret karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ve yetkilendirilmiş Başvuru Merkezleri’nin adreslerine aşağıda verilen bağlantıdan erişilebilir. Adayın kendisinden başka hiç kimse aday adına şifre edinemez.

İhtiyaç duyulması halinde ÖSYM Çağrı Merkezini (444 67 96) arayınız.

ÖSYM Başvuru Merkezlerine Ulaşmak için Tıklayınız

ÖSYM Ana Sayfası için Tıklayınız