ÖSYM Giriş Yerleri 2017 KPSS Tıkla Öğren!

ÖSYM Giriş Yerleri 2017 KPSS Tıkla Öğren!ÖSYM Giriş Yerleri 2015 KPSS Öğrenmek için Tıklayınız

ÖSYM KPSS giriş yerleri açıklandı mı,ÖSYM KPSS giriş yerleri ne zaman,ÖSYM KPSS giriş yerleri ne zaman açıklanacak 2015,ÖSYM KPSS giriş yerleri belgesi yayınlandı mı,ÖSYM KPSS giriş yerleri belli oldu mu,ÖSYM KPSS giriş yerleri öğrenmek için tıklayınız...

KPSS sınavı kapsamında onbinlerce öğretmen adayı A Grubu ve öğretmenlik alan sınavına girecek bireyler için KPSS sınava giriş yerleri ve ÖABT sınav giriş belgesi hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık.

KPSS sınavı kapsamında onbinlerce öğretmen adayı A Grubu ve öğretmenlik alan sınavına girecek bireyler için KPSS sınava giriş yerleri ve ÖABT sınav giriş belgesi hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. 2015 KPSS ve 2015 ÖABT başvuruları için son gün ne zaman diye merak edenler için bu sorunun cevabı haberimizden takip edebilirsiniz.

2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacaktır. Peki KPSS 2015 başvurusu son gün ne zaman? Sınav ücretleri hangi bankaya yatırılıyor? KPSS'yle ilgili tüm merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz. 2015-KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için kullanılmayacaktır. Bu nedenle 2015-KPSS’ye sadece A Grubu ve Öğretmenlik Kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.

Sınava başvuru işlemleri, 6 Mayıs 2015 başlayacak, 21 Mayıs 2015 tarihinde sona erecektir. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşacaklardır. Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış diplomaların denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen 6 Kasım 2010 tarih ve 27751 sayılı Resmi gazete'de yayımlanan “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulunun 01.03.2013 tarihli kararı uyarınca, yurt dışında alınan diplomaların denkliğinin kabul edilebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Bilgisi alanında başvuran adaylardan, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca haklarında sınava girme kararı alınanların KPSS eğitim Bilimleri Sınavına girmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların da 2015-KPSS’ye kılavuzdaki kurallara uygun olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. KPSS alan sınavıyla ilgili sorularınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz.