2022 AÖL Sınavları Nasıl Uygulanacak?

2022 AÖL Sınavları Nasıl Uygulanacak?Yaklaşık olarak 1.5 milyon öğrencinin öğrenimi sürdürdüğü Açıköğretim Lisesinde 2022 sınavlarının nasıl yapılacağı Milli eğitim Bakanlığı tarafından açıklığa kavuşturuldu.
ilk defa aöl e kayıt yaptıracak yada kayıt yenileyecekler için kayıt süresi 28 Ocak tarihine kadar uzatıldı.AÖL 2. dönem sınavlarının Mart ayında yapılması kararlaştırıldı.Peki sınavlar nasıl yapılacak ? Sınavlar On line mı yoksa okullarda mı olacak?iki sınav seçeneği değerlendirilirken AÖL ana sayfasından açıklanan resmi bilgiye göre 2022 2. dönem sınavları farklı bir yöntemle,E-Sınav şeklinde uygulanacak.

MEB den sınavların uygulanmasına dair yapılan açıklama şöyle;
Açık Öğretim Lisesinin 2021-2022 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınavı Sınav Uygulama Takvimi ne göre e-Sınav olarak yapılacaktır.

Buna göre e-Sınava katılacak öğrencilerimiz Bakanlığımızca belirlenecek binaların e-Sınav salonlarında, bilgisayar ortamında, gözetmen öğretmenler ve kamera gözetiminde oturumlar halinde sınavlara katılacaklardır. (Ehliyet sınavlarında olduğu gibi)
henüz detaylar netleşmese de e-sınav sistemi aynı ehliyet sınavlarında olduğu gibi aöl tarafından belirlenen sınav merkezlerinde kağıt kalem kullanmaksızın elektronik ortamda , öğrencilerin seçmiş olduğu saat ve salonda gerçekleştirilecek.

2022 AÖL SINAV TARİHLERİ