AÖL Sınavı Cevap Anahtarı İndir!

AÖL Sınavı Cevap Anahtarı İndir!AÖL Sınavı Cevap Anahtarı,Açıköğretim Sınavı Cevap Anahtarı İndir,AÖL Sınavı Cevap Anahtarı Çıkart,AÖL Sınavı Cevap Anahtarı Yayınlandı mı,AÖL Sınavı Cevap Anahtarı Açıklandı mı..

En Son ve Tüm Geçmiş Dönemlere Ait AÖL Sınavı Cevap Anahtarlarına Ulaşmak için Buraya Tıklayınız

AÖL Ana Sayfa Girişi için Tıklayınız

AÖL cevap anahtarı açıklandı mı? Öğrenciler Açık Öğretim Lisesi Sınavlarında her iki oturumda ayrı ayrı 12 dersten sınava tabi tutuldular.20 soru olan bu sınavlarda dört işaretleme seçeneği bulunuyor ve sınav süresi 150 dk olarak hesaplandı.. Öğrenciler 12 dersin 20 sorusunu 150 dk içerisinde cevaplamak zorundalar.

Açık Öğretim Lisesi sınavı soru ve cevapları sınav tarihi itibariyle 15 gün içerisinde açıklancaktır.

AÖL cevap anahtarları ve soruları için aşağıdaki linki sık sık kontrol ediniz:

AÖL çıkmış sorular kitapçıkları Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesinde kullanıma sunuldu. AÖL sınavlarına girecek öğrenciler daha önce çıkış sorulara gözatma ihtiyacını duyuyor. Bu nedenle bir tıkla AÖL çıkmış sorulara ulaşmak, sorular çözmek, kendini test etmek şu sıralar tüm öğrenciler için hayati öneme sahip.

AÖL sınavlara hazırlanan öğrencilerin işini kolaylaştıracak AÖL çıkmış soruları aşağıdaki linklerden idirip kendinizi test edebilirsini. Her yıl daha dönem dönem yapılan AÖL sınavlarına ait test kitapları ve cevap anahtarlarına ulaşmak için linklerden faydalanın.

AÖl çıkmış sorulara nasıl ulaşılır

Yukarıda paylaştığımız AÖL ÇIKMIŞ SORULAR linkine tıkladıktan sonra yapmanız gerekenler var. Açılan pencere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü siteidir. Burada AÖL daha önce çıkmış soruların linkleri bulunmaktadır. Aşağıdaki resmi incelerseniz AÖL çıkmış sorular nasıl indireceğinizi göreceksiniz:

Yukarıdaki fotoğrada solda görülen tarihler daha önce yapılan AÖL sınavlarının dönem ve tarihlerini göstermektedir. Orta sütunda ise dönem bilgisi verilmektedir. Sağ sütündaki indir linklerine tıklayarak testleri bilgisayarınızın masaüstüne indirdikten sonra açıp, daha önce çıkmış sorulara çalışabilirsiniz.


AÖL sınaları nasıl yapılıyor

Açık Öğretim Lisesinin uzaktan eğitimle yapılan sınavları; dönem sonlarında, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistem sınavıyla ve çoktan seçmeli test yöntemiyle yapılmaktadır. Alan/dal derslerinin ölçme ve değerlendirmesi yüz yüze eğitimin yapıldığı okul/ kurumlar tarafından yapılmaktadır.