MAÖL Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

MAÖL Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?Kayıt Yenileme ve Yeni Kayıt Terimleri Arasında Ne Fark Vardır?

Mesleki Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptırmak "yeni kayıt", Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtları kabul edilen öğrencilerin, öğrenimlerine devam edebilmek ve sınavlara girebilmek için yaptırdıkları işleme ise "kayıt yenileme" denilmektedir.

Kayıt Yenileme İşlemleri Kılavuzu için tıklayınız

Kayıt Yenileme İşlemleri için tıklayınız

1. Kayıt yenileme ücretini yatıran öğrenciler, Halk Eğitimi Merkezi veya yüz yüze eğitim yapılan okullara başvurarak kayıt yenileme işlemini yaptıracaklardır,

2. Ücret muafiyeti olan öğrenciler durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt yenileme ücreti yatırmayacaklardır. Ücret muafiyet belgelerinin bir örneği, üzerine öğrenci numarası yazılarak Halk Eğitimi Merkezi veya yüz yüze eğitim yapılan okul müdürlükleri tarafından Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü'ne gönderilecektir.

3. Kayıt yenileme ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu Halk Eğitimi Merkezi veya yüz yüze eğitim yapılan okul Müdürlüklerinde kalacaktır.

4. Kayıt yenileme yapan öğrencilerimiz ders seçim işlemlerini yaptıktan sonra Halk Eğitimi Merkezlerinden kitaplarını alabileceklerdir.

5. Kayıt yenileme işlemi yaptıran öğrenciler Yeni. Dönem sınavları için ilgili tarihe kadar ders seçimini yapabilirler. Adres ve telefon bilgilerini güncelleyebilirler.

6. Telafi eğitimi kapsamında yaz döneminde yüz yüze eğitime devam etmeyenler ile uzaktan eğitim yoluyla alacağı ortak dersi kalmayan öğrenciler 3. Dönem kayıt yenileme işlemi yapmayacaklardır.


Kimler Kayıt Yenileme İşlemi Yapabilir?

Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden, öğrencilik durumu aktif veya donuk olan tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yapabilirler.

Kayıt yenileme ücretini yatıran öğrenciler, Kayıtlı oldukları okul müdürlüklerine başvurarak kayıt yenileme işlemini yaptırabilirler,

Ücret muafiyeti olan öğrenciler durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt yenileme ücreti yatırmayacaklardır.

Kayıt yenileme ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu kayıt işlemlerinin yapıldığı okul müdürlüklerinde kalacaktır.

Kayıt yenileme yapan öğrencilerimiz ders seçim işlemlerini yaptıktan sonra okul müdürlüklerinden kitaplarını alabileceklerdir.

Kayıt yenileme işlemi yaptıran öğrenciler II. Dönem sınavları için ilgili tarihe kadar ders seçimini yapabilirler, sınava girmek istedikleri yeri, adres ve telefon bilgilerini güncelleyebilirler

Öğrencilik durumu silik olduğu halde Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak isteyen öğrencilerde kayıt yenileme işlemi yaptırabilirler.

Belirtilen tarihlerde kayıt yenileme işlemi yaptırmayan öğrenciler yüz yüze eğitime devam edemezler, tarihlerinde yapılacak olan 2. Dönem uzaktan eğitim dersleri sınavlarına katılamazlar.Kayıt Yenileme Ücretleri Kaç Lira Nasıl Yatırılır?


Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yeni kayıt ücreti iki kısım olarak yatırılacaktır. İlk kısım olan 30,00 TL.'yi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numarası bildirilerek, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatırılacak, ikinci kısım olan 5,00TL ise kaydını yaptıracağı Okul/Kurumun okul aile birliği hesabına, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere makbuz karşılığında yatırılacaktır.