Kavram Meslek Yüksekokulu Öğrenci Girişi

Kavram Meslek Yüksekokulu Öğrenci Girişi

Kavram Meslek Yüksekokulu Öğrenci Girişi için tıklayın

ŞİŞLİ YERLEŞKESİ

Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi No: 114 Zincirlikuyu - Şişli / İstanbul Telefon: +90 (212) 216 09 10 Fax: +90 (212) 216 09 14 E-mail: info@kavram.edu.tr

BEŞİKTAŞ YERLEŞKESİ

Ihlamurdere Caddesi İmamzade Sokak No.10 ( Yapı Kredi Bankası Ihlamurdere Şubesi Üstü ) Beşiktaş / İSTANBUL Telefon: +90 (212) 236 67 67 Fax: +90 (212) 260 79 07 E-mail: info@kavram.edu.tr - See more at: http://www.ikmyo.edu.tr/sayfa.aspx?mid=150#sthash.ExzbYk5D.dpuf

Kavram Meslek Yüksekokulu Ana Sayfa Girişi Yapmak için Tıklayınız

Öğrenci İşleri

Öğrenci işleri birimi öğrencilerimizin, Yüksekokulumuz? a ilk kayıtlarından itibaren, kayıt kabulü ile ilgili tüm işlerini gerçekleştirmek, sınav sonuçlarını ilan etmek, askerlik, mezuniyet vb. işlemlerini takibini gerçekleştirmek ve yerine getirmek ile sorumludur. Birim faaliyetleri, yürütülen işlemler;

- Öğrenci kimlik kartlarının hazırlanması ve dağıtılmasını sağlamak,

- İndirimli seyahat kartı işlemlerini yürütmek,

- Erkek öğrencilerin askerlik tecil işlemlerini yürütmek,

- Mezuniyete hak kazanan öğrencilerimizin, diplomalarını hazırlamak ve ilgili işlemlerini yapmak,

- Her türlü istatistiksel bilgileri güncellemek,

Kavram Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşleri Girişi Yapmak için Tıklayınız


Yurtdışı İlişkiler Ofisi

Günümüzde bilimin yanı sıra kültürel etkileşimlerin toplumların gelişiminde büyük önemi olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu bilinç doğrultusunda, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik programlarının yürütülmesi ve diğer ülkelerle (ABD, Kanada gibi) öğretim üyesi ve öğrenci değişimlerinin yapılabilmesi amacıyla İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Yurt Dışı İlişkiler ve Erasmus Ofisi oluşturulmuştur.

Erasmus

Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. AB, Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.
Erasmus ofisinin ana çalışma konusu, Hayat Boyu Öğrenme-Erasmus programı bünyesindeki değişim programlarının koordine edilmesidir. Bu bağlamda, gelen öğrencilerin misafir edilmesi, giden öğrencilerin işlemlerinin yürütülmesi, akademik ve idari personel değişimi işlemleri gibi birçok faaliyet yürütülmektedir. Ofis, Kavram MYO öğrencileri ve öğretim üyelerinin söz konusu programlar hakkında bilgilendirilmesi görevinin yanı sıra, değişim konusu programlar hakkında bilgilendirilmesi görevinin yanı sıra, değişim programları için yeni ikili anlaşmalar yapılması için çalışmalar yapılmaktadır.

Erasmus Faliyetleri:

· Hareketlilik Faaliyetleri
· Öğrenci Hareketliliği
· Staj Hareketliliği
· Personel Hareketliliği
· Ders Verme Hareketliliği
· Personel Eğitimi Hareketliliği
· Hareketliliğin Organizasyonu
· Erasmus Yoğun Dil Kursları
· Hazırlık Ziyaretleri

Erasmus anlaşmaları kapsamında işbirliği içinde bulunduğumuz üniversiteler:

İngiltere Llandrillo College
Slovenya Maribor The Vocational College of Traffic and Transport
Slovenya Ekonomska şola Murska Sobota
Bulgaristan The Vuzf University
Polonya State Higher Vocational School in Nowysacz
İspanya Madrid Polytechnik School of IES Clara del Rey
Polonya University of Humanities and economics in Wlolawek dir.

Öğrencilerimize dünyayı daha yakından tanımaları, değişik kültürleri öğrenmeleri ve kendi kendilerine hayatlarını sürdürebilme deneyimi kazanmaları için anlaşmalı olunan üniversite sayısını her geçen gün artırmak için çalışmalar yürütülmektedir.


“Uluslararası standartlarda eğitim”


Kavram MYO Erasmus kapsamında 2007 yılından bu yana pek çok öğrencisini yurtdişindaki çeşitli üniversitelere göndermekte; yurtdışından gelen öğrencilere de misafir öğrenci kapsamında öğrenim olanağı sunmaktadır.

Diğer Ülkeler

ABD, Kanada ve Erasmus dışında Avrupa'da bazı ünversitelerle de ikili anlaşmalar yapılmış olup öğrencilerimiz gerek lisans tamamlama gerekse farklı çalışmalar için bu ünversitelere gitmektedirler.

Bu Üniversiteler;

• Fort Hayes Universıty
• Ohio State Universıty
• Michıgan State Universıty
• St. Cloud State Universıty
• Ferris State Universıty
• Bull State Universıty
• Rıdgewater Collage
• Universty of Minnesota Duluth
• Montana State Universıty
• Universıty of Woles
• Universıty of Teeside