Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Girişi

Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Girişi

Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Girişi için tıklayın
İLETİŞİM BİLGİLERİ

POSTA ADRESİ :

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü
Merkez Kampüsü Aytepe Mevkii PK:09100
Aydın - Türkiye
E-POSTA ADRESİ :
iletisim@adu.edu.tr

TELEFON NUMARASI :

+ 90 256 218 2 000
FAKS NUMARASI :
+ 90 256 214 6 687


Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci İşleri Girişi için Tıklayınız
Öğrenci Bilgi Sistemi

Öğrenci Bilgi Sistemi ön lisans ve lisans öğrencilerinin tüm yaşam döngüsü boyunca akademik kariyerlerini yönetir. Öğrenci işleri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin işlemlerini gerçekleştirebilecekleri arayüzler sunmaktadır.


ENSBİS

Enstitü Bilgi Sistemi
Enstitü Bilgi Sistemi lisansüstü öğrencilerinin tüm yaşam döngüsü boyunca akademik kariyerlerini yönetir. Öğrenci işleri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin işlemlerini gerçekleştirebilecekleri arayüzler sunmaktadır.


PERBİS

Personel Bilgi Sistemi
Personelin özlük haklarının düzenlenmesine ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesine olanak sağlayan, yapılan işlemlerin kayıt altına alarak personel bilgilerinin dinamik olarak zenginleştirilmesini ve arşivlenmesini hedefleyen arayüzler sunmaktadır.


EBYS

Elektronik Belge Yönetim Sistemi
Elektronik Belge Yönetim Sistemi, kurumumuz iç yazışmalarla ilgili bütün süreçlerin bilgisayar ortamında yapılmasına olanak sağlayan, ADÜ ağı üzerinde çalışan bir bilgisayar yazılımıdır.


AKBİS

Akademik Bilgi Sistemi
Akademik personel özgeçmiş bilgileri ile yapılan bilimsel yayınları ve etkinlikleri kayıt altına alan, bu kapsamda gerek üniversite içi gerekse üniversite dışından disiplinler arası çalışmalara yardımcı olacak arayüzler sunmaktadır.


EDBİS

Ek Ders ve Fazla Mesai Yönetim Sistemi
Kurum içi ve Kurum dışı ders veren Öğretim Üyesi ve Öğretim Elemanlarının ders puantajlarını ve ders ücretlendirmelerini yapar. 2. Öğretim olan okullarda İdari Personelin Fazla Mesai ücretlerinin hesaplanması sağlar.REHBER

Üniversite Telefon Rehberi
Üniversite birimlerinin ve personelin iletişim bilgilerine erişebileceğiniz telefon rehberi sistemidir. Kullanıcılar bilgileri kendileri güncelleyebilirler.

BİLGİ PAKETİ

Üniversite Bilgi Paketi
Bologna Süreci kapsamında eğitim - öğretim süreçlerinin tanımlı, şeffaf ve sürekli geliştirilebilir bir çerçeveye taşınması amacıyla, tüm akademik programlara ilişkin eğitim amaç ve hedefleri, program yeterlikleri, ders planları, öğrenme çıktıları bilgilerini içeren arayüzler sunmaktadır.


YÖNBİS

Yönetim Bilgi Sistemi
E-Üniversite otomasyonundaki tüm Bilgi Sistemleri ile bütünleşik bir şekilde çalışan, bu sistemlerinden gelen birim, personel ve öğrenci verilerini derleyerek kurum yöneticilerine istenilen bilgileri dinamik olarak raporlayan arayüzler sunmaktadır.


KPS

Kimlik Paylaşım Sistemi
Nüfus ve Vatandaşlı İşleri tarafından, MERNİS ve UAVT veri tabanında tutulan güncel kişi bilgilerini, ilgili mevzuatta göre derleyerek, birim yetkililerine personel ve öğrencileri için Yerleşim Yeri Belgesi, Nüfus Cüzdan Bilgileri gibi arayüzler sunmaktadır.


MEZUNBİS

Mezun Bilgi Sistemi
Mezun Bilgi Sistemi, üniversiteden mezun olan tüm öğrenciler ile daha etkili iletişime geçebilmeyi, üniversite ile mezunlar arasında bir bağ oluşturmayı, işveren ekranları ile kariyer olanakları bilgilerini sunan arayüzler sunmaktadır.


TALEPSİS

Talep Sistemi
Enstitüler, Fakülteler, Konservatuvar, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları yöneticileri tarafından Üniversite Yönetimine iletilmek üzere talep girişlerinin ve takibinin yapıldığı bir sistemdir.


WEBSERVİS

Web Siteleri Yardım Servisi
ADÜ Eposta Kullanıcı Adınız ve Eposta Şifreniz ile sisteme bağlanıp web siteniz ile ilgili arıza bildirimi yapabilirsiniz. Web siteniz ile ilgili bilgileri ve yapılan işlemleri bu ekrandan takip edebilirsiniz.


ARIZA TAKİP SİSTEMİ

BİDB Arıza Takip Sistemi
ADÜ Eposta Kullanıcı Adınız ve Eposta Şifreniz ile sisteme bağlanıp arıza bildirimi yapabilirsiniz. Cihazınız ile ilgili Bilgileri ve yapılan işlemleri bu ekrandan takip edebilirsiniz.