Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Girişi

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Girişi

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Girişi için tıklayın
İletişim;

Adres: Seyitler Köyü Pk:08000 Artvin Merkez/artvin
Telefon:(0466) 215 1000


Artvin Çoruh Üniversitesi Ana Sayfa Girişi için TıklayınızHizmetler > Sağlık Hizmetleri

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin öğrenci, akademik ve idari personeline hizmet vermek üzere Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı Sağlık Hizmetleri biriminde bir hemşire ve bir psikolog görev yapmaktadır. Sağlık Hizmetleri biriminde ilk yardım ve acil bakım hizmeti olarak ateş, nabız, tansiyon ölçümü, küçük yaralanmalarda ve küçük yanıklarda pansuman, burkulmalarda bandaj uygulaması vb. hizmetler verilmektedir.

Önemli sağlık problemlerinde 112 acil servise haber verilmesi ve hastanın en yakın sağlık kuruluşuna sevk edilmesi sağlık hizmetleri biriminin görevidir. Öğrencilerimiz Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşundan da yararlanmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin genel sağlık kuruluşlarındanda yararlanmaktadırlar. Bu nedenle öğrencilerin genel sağlık muayenelerinin yapılmasında bir sorun yaşanmamaktadır.

Ayrıca öğrencilere, akademik ve idari personele sosyal ve psikolojik desteğin sağlanması hususunda görevli rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunan bir psikoloğumuz bulunmaktadır. Psikolog; öğrenci ve personelin sosyal sorunlarının, eğitime veya meslek seçimine ilişkin sorunlarının çözümünde onlara danışmanlık ve rehberlik yapar. Görüşme süreci gizlilik ilkesinin gereklerine (disiplinin etik ve mesleki ilkelerine) bağlı olarak yürütür.

Gizlilik ve güven konularında herhangi bir şekilde kendinizi rahat hissetmediğiniz durumlarda en iyi kaynak bu konularda sizinle görüşmeye hazır olan psikolog’dur. Psikolojik danışma ve rehberlik koruyucu bir ruh sağlığı hizmetidir.

Anne,Baba, öğretmen, yönetici, akran ilişkilerinde yaşanan sorunları tanımlamak ve iletişim bağını güçlendirmek,gençlere içinde bulundukları döneme özgü gerekli bilgileri vererek onların yaşadıkları ya da yaşayabilecekleri sorunları sağlıklı bir biçimde değerlendirebilmelerine yardımcı olmak,öğrencilerimizi öğrenimlerini başarılı bir şekilde sürdürmeleri için yönlendirmek,öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına yardımcı olmak, uyum sorunları, sınav kaygısı gibi sorunlarını çözmek,yaşamımızı zorlaştıran davranış biçimlerimizin yeni davranış kalıplarıyla düzenlenmesinde yardımcı olmak ve gerektiğinde profesyonel yardıma başvurulabileceğinin farkındalığını arttırmak başlıca görevlerimizdendir.

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci İşleri Girişi için Tıklayınız

Öğrenci Bilgi Sistemi Akademik Bilgi Sistemi
Akademik Takvim AKTS ve TYYÇ Kataloğu
Öğrenci No Sorgulama Öğrenci Sayıları ve İstatistikleri
Ön Kayıt Mezun Bilgi Sistemi
Mevzuat Öğrenci Konseyi Başkanlığı
Diploma Eki Diploma Teslim

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Hakkında
Personelimiz
Mevzuat
Akademik Takvim
Öğrenci Sayıları-İstatistikler-Harçlar
AKTS ve TYYÇ KATALOĞU
Akademik Bilgi Sistemi
Öğrenci Bilgi Sistemi
Ön Kayıt
Öğrenci No Sorgulama
Diploma Teslim
Mezun Bilgi Sistemi
Diploma Eki
Öğrenci Konseyi Başkanlığı
İç Kontrol
İletişim


HIZLI ERİŞİM

E-Belge Yönetim Sistemi
Akademik Bilgi Sistemi
Öğrenci Bilgi Sistemi
E-Posta İşlemleri
Kütüphane
Personel Arama
Akademik Birimler Tanıtımı
Akademik Takvim
AKTS ve TYYÇ Kataloğu
Üniversite Bülteni
Ulaşım
Yemek Listesi